جوانی دورانی است که در تمامی جوامع جهان ارج نهاده می‌شود. دورانی که بالندگی اوج می‌گیرد و پایه‌های آینده، مشی و مسیر زندگی شکل می‌یابد. جوانی با انرژی، انگیزه و روحیه‌ای همراه است که پیمودن هر مسیری را سهل می‌کند. لذا اهمیت انتخاب در این دوران می‌تواند تاثیری شگرف بر تمام حیات داشته باشد. انتخاب صحیح در کار و اشتغال، در عرصه اجتماعی، خانواده و جمع‌های گروهی و … می‌تواند تصمیم‌های آگاهانه این دوران باشد.

١٢ اگوست، روز بین المللی جوان، روزی است که به نحوی ارتباط بین تمام جوانان جهان در پس این نیرو و انگیزه مورد تاکید قرار می‌گیرد و به تمامی ارگان‌های بین‌المللی لزوم توجه به این گروه، بهره‌گیری از این موج تاثیرگذار و انرژی مضاعفشان را یادآوری می‌کند.

به عنوان عضوی از خانواده گسترده وابسته به جوانان و یاوران جوان کشور این روز را به تمام جوانان و یاوران عزیزمان تبریک می‌گوییم.

 

دوران جوانی، ارزنده‌ترین دوران زندگی است. این هنگام، دوران درخشندگی و بالندگی است. جوانان، سرمایه‌های عظیم هر کشورند و رشد و تعالی هر جامعه، به نیروی جوان آن بستگی دارد. از این رو، این قشر ارزشمند جامعه، همواره مورد توجه بزرگان دین و اندیشمندان جهان بوده‌اند. جوانان نیازها و مشکلات متعددی دارند که تشخیص درست این آسیب‌ها و نیازها و پاسخ صحیح به آن‌ها توسط عوامل تأثیرگذار در امر تربیتِ جوانان، نقش بسیار موثری در راه رشد و تعالی آنان خواهد داشت.

نامگذاری روز جهانی جوانان

در ۱۷ دسامبر ۱۹۹۹، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ۱۲ آگوست (21 مردادماه) را به عنوان روز جهانی جوانان اعلام کرد. روز جهانی جوانان با اندیشه‌ی «ساختن یک دنیای بهتر؛ به همراه جوانان» ایجاد گردید. به این بهانه، سازمان ملل از تمام کشورهای دنیا می‌خواهد تا عملاً در راستای توسعه امکانات و منابع به کمک جوانان و برای جوانان تلاش نمایند.

سازمان ملل می‌گوید جوانان امروز با شرایط سخت استخدام، امنیت پایین شغلی و کنار گذاشته شدن از تصمیم گیرهای مهم و حتی شراکت در امور، دچار ضعف در باورها و ضعف در اعتماد به نفس خودشان شده‌اند. بنابراین دولت‌ها، نهادهای خصوصی، دانشگاه‌ها و افراد خیرخواه، می‌توانند با فراهم آوردن شرایط کار و دادن فرصت به جوانان، اعمال نفوذ در مؤسسات و … به این قشر مهم و مالک آینده کشور کمک کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *