مدرسه‌سازی

جامعه یاوری فرهنگی با علم و آگاهی به این مبحث مهم اجتماعی که جهل، منبع اصلی انواع فقر و محرومیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و می‌بایست با تقویت و اشاعه امکانات سوادآموزی، آماده حرکت در جهت فقرزدایی شود و به تعبیری دیگر با این هدف که هیچ کودکی نباید بخاطر فقر مادی از تعلیم و تربیت باز ماند.

در جهت خلق فرصت‌هایی برابر در راستای دستیابی به حقوق انکار ناپذیر آدمیان و آموزش و ارتقای دانش فرزندان این کشور و ایجاد آینده‌ای روشن از حدود سال ۱۳۶۲ به این مهم پرداختند و در آغاز با تعمیر و مرمت و سپس با همت یاوران همدل و همراه با مدرسه‌سازی و آموزشگاه‌های شبانه‌روزی، سالن‌های چند منظوره، هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای برای آن گروه از دانش‌آموزانی که علاقه بیشتری به کارهای فنی دارند به مبارزه‌ای بی امان با فقر و جهل و جرم را شروع نمودند ودر حال حاضر جامعه یاوری بعد از گذشت 33 سال از آغاز فعالیت خود توانسته است ساخت بیش از 1000 پروژه مدرسه‌سازی را در مناطق کم‌برخوردار کشور به انجام رساند.

بیش از 1000 پروژه مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری در مناطق کم‌برخوردار

پروژه‌هایی که بیشتر آنها در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، و هرمزگان متمرکز بوده اما بنا به ضرورت، در برخی موارد به دیگر استان‌های میهن عزیزمان نیز رسیده است. در تصویر زیر می‌توانید تعداد پروژه‌های اجرا شده هر استان را ملاحظه فرمایید.