1387

همایش جامعة یاوری فرهنگی
شهریور ماه1387

–    همایش سالیانه جامعة یاوری فرهنگی در شهریور ماه 1387 در فرهنگ سرای نیاوران برگزار گردید. در ابتدا نواری از قرائت قرآن مجید و سپس سرود جمهوری اسلامی پخش شد .
–     بعد از آن مجری برنامه آقای امیرشهلا با سروده ” سلام ” مجتبی کاشانی از کتاب ” عشقبازی به همین آسانی ست ” مطالب خود را شروع نمودند و ضمن گرامیداشت حضور یاوران در این همایش و تقارن این روز از ماه مبارک رمضان با تولد مجتبی کاشانی را گرامی داشتند . سپس ابیاتی از سرودة ” تصویر عشق ” مجتبی کاشانی را برای حاضران قرائت نمودند .
–    سپس استاد احمد رسول زاده غزل ” بنمای رخ که باغ و گلستانم آرزوست ” از حضرت مولانا را به سمع حاضران رساندند و در ادامه به پاس خدمات ارزنده استاد نیکول فریدنی از نامبرده تجلیل بعمل آمد و لوح یاد بودی به خط استاد یدا… کابلی تقدیم ایشان شد .
–     بعد از آن استاد کابلی صحبتی در ارتباط با هنر و جامعة یاوری ایراد نمودند.
–     سپس کلیپی که به مناسبت سی و سه سال خدمت ارزنده آقای مهدی سیاری در زمینه آموزش و پرورش تهیه شده بود به نمایش گذارده شد و آقای دکتر نواب پور درخصوص این کلیپ اعلام نمودند که آقای سیاری هر چند از نظر یک دوره خدمت بازنشسته شده است ولی از نظر فکر ، اندیشه ، تجربه ، شوق و اثر بخشی هرگز بازنشسته نشده . ایشان می توانند اثر گذار باشند و خدمات بسیار گسترده و عمیقی را باعث باشند. امیدوارم که نظام آموزش و پرورش ما بداند که چگونه از این دست پروردگان وطن و ملت بهره بگیرد. از نظر بنده آقای سیاری آغاز اثربخشی شان است با پختگی ها و تجربیاتی که کسب کرده اند.  همچنین دکتر نواب پور از آقای سیاری خواستند که به روی سن تشریف بیاورند تا تمام یاوران حاضر در همایش با چهره ایشان آشنا شوند.
–    در ادامه از مسئولین و پیشکسوتان جامعة یاوری خواسته شد تا با حضور خود در کنار آقای سیاری به رسم قدردانی تابلویی باخط استاد یدا… کابلی با مضمون ” که میدان بلاخیر محبت مرد می خواهد ” را تقدیم ایشان بنمایند. همچنین از دیگر همکاران ایشان مانند استاد محمد خطیبی زاده ، آقای سید عبدا… هاشمی ، آقای مهندس کاظم اولیایی، آقای مهندس ناصر فتحی ، آقای غلامرضا خالقی ، آقای محمدعلی شوشتری ، آقای محمد فلاح کهن ، آقای ابراهیم کریمی ، آقای محسن رحیمی پور ، آقای محمود ذاکری ، آقای محمد فرشیدی و آقای سیدعلی طالبی تقدیر و تشکر بعمل آمد .
–    در این مراسم استاد محمد خطیبی زاده پیرِ آموزش و پرورش استان هرمزگان و نماینده مجمع خیرین هرمزگان چنین فرمودند : بسم ا… الرحمن الرحیم
برای ما استان هرمزگانی ها بزرگترین شبی است که در جشن بزرگداشت جناب آقای استاد سیاری شرکت می کنیم.
همین امروز در فاصله فرودگاه مهرآباد تا اینجا آقای فلاح کهن مدیر آموزش و پرورش منطقه جاسک خبری دادند که زحمات آقای سیاری هرچند که ساختمان مدارس است و لیکن رسیدگی ایشان به کیفیت تحصیلی فرزندان هرمزگان چنین نتیجه داد که امسال برای اولین بار تعداد 10 نفر از دانش آموزان جاسک در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی قبول شده اند و این عمل براساس پرداخت مبلغی از طرف آقای سیاری به آقای فلاح کهن بود که از ایشان خواسته بودند تا با این مبلغ کلاس های فوق العاده برگزار کنند و این عمل، چنین نتیجه داد.
–    در ادامه از قبول شدگان کنکور سراسری با رتبه های یک و دو رقمی و آقای شکوهی نماینده جامعة یاوری در شاهرود و قبول شدگان شاهرود تقدیر و تشکر گردید.
–    همچنین زهرا فتحی دانش آموز 11 ساله هرمزگانی به نمایندگی از طرف دانش آموزان استان هرمزگان مطلبی را تقدیم آقای سیاری نمودند :
بسم ا… الرحمن الرحیم
آوای خوش هَزار تقدیم تو باد
سرسبزترین بهار تقدیم تو باد
استاد گرامی و نیک اندیش ارجمند جناب آقای حاج مهدی سیاری
سلام علیکم
شش سال حضور سرشار از تلاش خستگی ناپذیر و انسانیت و عشق بیکران شما به مردم هرمزگان عطش خشک سالی را در این نقطه از سرزمینمان به خنکای نسیم عشق و زلال بارش مهر مبدل ساخت. لبخند آفریدید، شادی به ارمغان آوردید و آینده بهتر و زیباتر صدها دانش آموز را  در این نقطه از میهن اسلامی مان رقم زدید نام و یاد شما در خاطر مردم هرمزگان برای همیشه باقی خواهد ماند. با تکریم و تجلیل از عمل صالح و ماندگار حضرت عالی این لوح سپاس و حق شناسی از جانب مردم فرهنگ دوست و قدر شناس استان هرمزگان که قلبشان گنجینه محبت و دعای خیر نسبت به شما ست به جنابعالی تقدیم می شود. سلامتی ، موفقیت و طول عمر با عزت حضرت عالی  و خانواده محترمتان را در سایة الطاف الهی از خداوند متعال خواستاریم .
–     سپس آقای مهندس ناصر فتحی مدیر کل نوسازی و توسعه و تجهیز استان هرمزگان از جامعة یاوری به دلیل ساخت بیش از صد مدرسه در استان هرمزگان، از آقای ماهوتچیان و دیگر خیرین جامعة یاوری تقدیر و تشکر نمودند .
–    در ادامة آقای سیاری از کلیه یاوران و مجموعه جامعة یاوری به دلیل آنکه در کنار ایشان بوده اند تشکر کردند همچنین سرکار خانم حسینی از کرمان سروده ای با عنوان مدرسه عشق 2 قرائت نمودند.
–    سپس از حاضرین جهت صرف افطار دعوت بعمل آمد تا ادامه برنامه ها را بعد از افطار ملاحظه فرمایند. در ادامه فیلمی از سعیده پور شاه نظری و به دنبال آن کلیپ عشق بازی به همین آسانی پخش گردید.
–    در همایش سال 1387 قهرمان جامعة یاوری آقای امید سلیمانی ( خواننده ) و همسر ایشان سرکار خانم نادیا احمدی ( نابینا ) از کرمان بودند در ابتدا، آقای امید سلیمانی از نحوة آشنایی خود با دوشیزه نادیا احمدی صحبت نمود و از زندگی شیرین مشترک خود مطالبی را بیان نمود . همچین نادیا نیز از تجربه زندگی مشترک خود و کارهای هنری در کنار همسرش صحبت نمود و اینکه در حال حاضر برای جامعة نابینایان کرمان فعالیت می نمایند. در حین سخنرانی نادیا احمدی، سرکار خانم دکتر عقیلی همسر دکتر نواب پور دوبیت شعر، فی البداهه برای نادیا احمدی چنین سرودند و تقدیم این زوج قهرمان نمودند :
تو آسمانی ، مهربان با هر که باشد
صحرا ، بیابان، کوه ، دریا هرچه باشد
باید بپرسد از تو، جای ابرها را
دلواپس آرام گلها هر که باشد
در ادامه مجری شعر ” حماسه صفر” از صفحه 40 کتاب عشق بازی به همین آسانی مجتبی کاشانی را برای حاضران قرائت نمودند. سپس فیلم کوتاهی از اهدای اعضا بدن برای حاضران پخش گردید  و به دنبال آن از پدر و مادر مهدی اسدی که با اهدای 5 عضو بدن فرزندشان که مرگ مغزی شده بود دعوت بعمل آمد تا با یاوران صحبتی داشته باشند و نماینده جمعیت حمایت از اهدای اعضاء بدن نیز به بیان نحوه عملکرد این جمعیت پرداختند و در پایان تعداد زیادی از یاوران با پر نمودن فرم اهدای عضو این جمعیت را یاری نمودند.
–    در این قسمت از برنامه تابلوی پانوشته خانم سعیده پور شاه نظری را که سال گذشته آقای مهدی متحدان به قیمت یک مدرسه خریداری نموده بودند به جامعة یاوری اهدا نمودند و تابلو مجدداً به قیمت یک مدرسه دیگر به نام ” مدرسه سعیده ” فروخته شد و متن سعیده پور شاه نظری را مجری برای حاضران قرائت نمود
–    در ادامه نادیا احمدی و امید سلیمانی به همراه ساز آقای مجید واصفی هنر نمایی کردند.
–    سپس پیام جوانان یاوری توسط فرزان قاسملو قرائت گردید و در پایان از ساز عثمان محمد پرست یاور اولیه جامعة یاوری استفاده شد.
DVD کامل این همایش را می توانید از دفتر جامعة یاوری تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *