گزارش سفر هرمزگان

شنبه 93/2/6

 

شروع سفر : ساعت 7:45 به مقصد بندرعباس روز شنبه 93/2/6

همراهان :

  خانم­ها : پروین متحدان، مریم متحدان، محبوبه قندهاری، زهرا جلیل­ثانی، ناهید انوری­زاده اصفهانی

  آقایان : عباس خالصی، مهدی متحدان، محسن میرمحمدصادقی، محمد میرمحمدصادقی، حسین نصراللهی­کیا،  علی­اصغر حیدری منفرد

 

در فرودگاه بندرعباس آقایان علی مرادی از بخش مشارکت­های مردمی اداره توسعه و تجهیز و نوسازی مدارس و آقای عیدی­زاده رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس و یاور عزیز و گرانمایه آقای سیدعبدالله هاشمی ریاست محترم مجمع خیرین بندرعباس که همیشه گروه یاوری را مورد لطف و عنایت خویش قرار می­دهند به یاوران خوشامد گفته، سپس با چهار دستگاه اتومبیل راهی هنرستان کشاورزی امام حسین علیه­السلام طرح شماره 358 جامعه یاوری واقع در منطقه سیاهو گردیدیم.

هنرستان باکیفیت بسیار عالی به مساحت 875مترمربع فضای آموزشی در قالب شش کلاس درس بزرگ به همراه یک فضای بزرگ جهت دفتر ریاست، همچنین دوسالن بزرگ، یک واحد آبدارخانه و سالن نمازخانه بنا گردیده بود در کنار ساختمان آموزشی فضای دیگری به مساحت 193 مترمربع جهت کارگاه عملی دانش­آموزان در نظر گرفته شده بود.

محوطه سازی نیز به مساحت 4800مترمربع با بتون کف و تعبیه چند باغچه به همراه 59مترمربع فضای سرایداری و 40مترمربع سرویس بهداشتی با 280متر دیوارکشی به ارتفاع 2 متر و همگی نماها با آجر 3 سانتی اجرا گردیده بود. بعد از بازدید از مجموعه، ساختمان اصلی هنرستان به دستان خیّرین ارزشمند جناب آقای دکتر عباس خالصی شیرازی و سرکار خانم پروین متحدان (خالصی) افتتاح گردید و سپس گروه به همراه مسئولین و دانش­آموزان در سالن هنرستان جمع گردیدند.

بعد از تلاوت آیاتی از سوره شعرا و خوشامدگویی آقای سالاری مدیر هنرستان، آقای دکتر خالصی به قرائت متن خویش پرداختند (­که عین متن قرائت شده توسط ایشان ضمیمه می­باشد) و از مسئولین منطقه و مدیران جامعه یاوری خصوصاً آقای مهندس ماهوتچیان مدیر عامل قبلی جامعه یاوری بخاطر ساخت چنین بنای عظیم و زیبا تشکر ویژه نمودند و سپس به توزیع چهار کارتن کتاب­های درخواستی هنرستان که توسط ایشان قبلاً تهیه گردیده و به محل برده شده بود، پرداختند و در ادامه آقای نصراللهی و آقای حیدری نیز مطالبی را ایراد نمودند.

با توجه به اینکه قبل از مراسم افتتاح، قاری خوش صوت هنرستان آیات 78 تا 89 سوره­ی مبارکه شعرا را قرائت نمودند آقای حیدری معانی آیات را برای حاضرین به شرح زیر توضیح دادند:

خداوند در این آیات چنین بیان می­دارند: خداوند آفریننده ما و راهنمای ماست. اوست که طعام و آب ما را میدهد و چون بیمار شویم شفا دهنده اوست و اوست که می­میراند و زنده می­گرداند و امید ما نیز به اوست که در روز جزا ما را ببخشد.

در ادامه آقای حیدری اضافه نمودند که این آیات دعای حضرت ابراهیم علیه السلام است که می­گوید: خداوندا به من حکمت ده و مرا با صالحین محشور فرما و برایم زبانی راستگو قرار ده و مرا از وارثان بهشت قرار ده و در آخرت شرمنده مساز در روزی که مال و ثروت و فرزندی برایم هیچ سودی ندارند.

به قول صائب تبریزی :

                                          نه زر و سیم، نه باغ و نه دکان می­ماند                                   آنچه در راه خدا می­دهی آن می­ماند

ایشان در ادامه ضمن تشکر از آقای دکتر خالصی و تمامی یاوران که با گذشت از مال و ثروت خویش به آبادانی فرهنگ مملکت و آبادی آخرت خود همت می­کنند تشکر و برای ترویج روح مجتبی کاشانی که بنیان­گذار جامعه یاوری بوده­اند دعا نموده و برای سلامتی آقای مهندس ماهوتچیان که احیاگر جامعه یاوری بعد از فوت مرحوم کاشانی بود طلب عزت و سربلندی و سلامتی نمودند.

پس از ادای فریضه ظهر و عصر و صرف ناهار هنرستان را به قصد بازدید دبستان محترم صراف­پور (­مادر آقای مهدی متحدان­) ترک نمودیم. سپس از مدرسه سه کلاسه کناران( بانی دکتر عباس خالصی)، بعد از آن از خوابگاه رشد(بانی آن خانم مریم متحدان و آقای محسن میرمحمدصادقی) و در نهایت از خوابگاه حاج محمدعلی متحدان در منطقه قلعه قاضی بازدید به عمل آمد و در فضاهای فوق هدایایی را که بانیان تهیه نموده بودند توزیع گردید.

در ساعت 20:00 به فرودگاه بندرعباس رسیده و با پروازی که بیش از 70 دقیقه تأخیر داشت عازم تهران گردیدیم. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *