مراسم پایان طرح تابستانی با من بخوان در کتابخانه جوادالائمه شهرک ولی عصر قائن برگزار و از مربیان مجری این طرح در شهرستان قائن تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه یاوری فرهنگی، در این مراسم که روز 30 شهریورماه 1394 برگزار شد، مددی مسئول نهاد کتابخانه‌های شهرستان قائن گفت: نزدیک به 100 کودک 3 تا 13ساله در سه ماه تابستان تحت پوشش طرح بامن بخوان قرار گرفتند.

او ادامه داد: در ابتدای تابستان از دو تن از مربیان برگزیده طرح با من بخوان استان خراسان جنوبی، که در دو سال گذشته کارگاه‌های آموزشی با من بخوان را گذرانده بودند، دعوت شد تا این طرح را در کتابخانه عمومی جواد الائمه شهرک ولی‌عصر اجرا کنند. به این ترتیب پس از تجهیز این کتابخانه با کتاب‌های باکیفیت توسط جامعه یاوری فرهنگی و موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، 100 کودک در طرح با من بخوان شرکت داده شدند.

به گفته مددی، در این برنامه سه ماهه، کتاب‌های گوناگونی در گروه‌های مختلف سنی از جمله «دویدم و دویدم»، «داستانک‌های خرگوش حکیم»، «آبی کوچولو»، «افسانه درخت خرما و بزی» و «یک داستان محشر»، بلندخوانی شده و فعالیت‌های مرتبط با آن‌ها مانند، نقاشی، نمایش، ساخت ماسک و گفت‌وگو با کودکان انجام گرفته است.

مددی با بیان این که در این برنامه‌ها تلاش شده تا به ارزش میراث فرهنگی، محیط زیست و بازیافت توجه شود، گفت: طبق گزارش های مربیان و مسئولان کتابخانه جوادالائمه، با اجرای این طرح مشکلات رفتاری کودکان بهبود یافته و مراجعه به کتابخانه برای کتابخوانی و انجام فعالیت‌های در پیوند با کتاب افزایش یافته است. همچنین مجریان طرح گزارش داده‌اند که با اجرای طرح در طول تابستان، کتابخانه شهرک ولی‌عصر با مراجعه کودکان از منطقه‌های دیگر رو‌به‌رو بوده و هر روز شاهد نام‌نویسی و پیوستن چهره‌های تازه به جمع کودکان طرح با من بخوان بوده است.

طرح با من بخوان از سال 92 با همکاری جامعه یاوری فرهنگی و موسسه تاریخ ادبیات کودکان در قاینات آغاز شد و 350 کودک در 12مهد و پیش دبستانی در مرکز قاین و روستاهای پیرامون در این طرح آموزش دیدند.

IMG 8495

همچنین در خرداد 92 با برگزاری کارگاه آموزش کتابداری ساده، 9 مرکز پیش دبستانی در منطقه به کتابخانه‌های کوچکی بدل شدند که همه کودکان روستایی در تابستان از خدمات آن‌ها استفاده کردند. با ادامه این طرح در سال 94-93، اکنون در قاینات 360 کودک در 12 مهد و پیش دبستانی زیر پوشش این طرح قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *