هجدهمین جشنواره نیک اندیشان مدرسه ساز خراسان جنوبی با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

 

در این مراسم که روز جمعه دهم اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات کتابخانه ملی برگزار شد، وزیر آموزش و پرورش با بیان این که عدالت آموزشی در حال شكل گرفتن است، گفت:با وجودی که سال گذشته به لحاظ اقتصادی سال سختی بود اما قریب به 800 میلیارد تومان در سراسر کشور توسط خیرین برای مدرسه سازی تعهد ایجاد شد.

فانی با اشاره به اهمیت مدرسه یاری در کنار مدرسه سازی گفت: آموزش و پرورش حتی برای یک دانش آموز در دورترین نقاط کشور مدرسه دارد و سال گذشته 110 مدرسه تک دانش آموزی و 4800مدرسه با کمتر از 5 دانش آموز فعالیت داشتند.

در بخش دیگری از مراسم، حافظی، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز كشور به وجود ۶۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در داخل كشور و یك هزار خیر مدرسه ساز در خارج از كشور اشاره کرد و گفت: تاکنون در سراسر کشور 550 مجمع خیرین مدرسه‌ساز تشکیل شده است و در سال گذشته 35 درصد از مدارس کل کشور توسط خیرین ساخته شد.

حافظی با اعلام اینکه خیرین مدرسه‌ساز در سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد تومان کمک کردند، افزود: قصد داریم در برون مرزها هم ورود پیدا کنیم زیرا 10 درصد از مردم ایران در کشورهای مختلف سراسر دنیا زندگی می کنند که فرزندان ایرانی به اجبار در مدارس بیگانه درس می‌خوانند و زبان مادری و ملیت خود را فراموش می‌کنند.

به گفته حافظی تا کنون مدارس ایرانی زبان در کشورهای ترکیه و امارات متحده عربی راه‌اندازی شده و در حال برنامه‌ریزی برای ساخت مدرسه در کشورهای آمریکا و کانادا به وسیله ایرانیان ساکن در آن کشورها هستیم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاون وزیر آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون وزیر بهداشت، استاندار خراسان جنوبی، مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی و جمعی از یاوران به همراه عده ای از خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی از دیگر مهمانان این مراسم بودند.

گفتنی است در این مراسم، جامعه یاوری فرهنگی به عنوان پشتیبانی مالی و معنوی حضور داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *