نشست مقدماتی کنفرانس«کار داوطلبانه در سازمان‌های مردم‌نهاد» با هدف بررسی فرصت‌ها و چالش‌های این حوزه فردا سه‌شنبه 26 بهمن ماه 95 برگزار می‌شود.

 

 

این نشست که به همت شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می‌شود، نتیجه پژوهشی درباره بررسی راههای جذب و نگهداشت سرمایه انسانی داوطلب در سازمان‌های مردم نهاد ارائه خواهد شد.

همچنین در یک پانل تخصصی، تأثیرات اقتصادی و اجتماعی کار داوطلبانه و موانع و راهکارهای توسعه کار داوطلبانه در ایران با حضور دکتر مقصود فراستخواه (عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی) و دکتر روزبه کردونی (مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) برگزار خواهد شد.

رضا درمان، دبیر این همایش با بیان این که یکی از مباحث اصلی این همایش بررسی موضوع جذب و نگهداشت سرمایه انسانی در سازمان‌های مردم نهاد است، گفت: مدیریت و ارزیابی عملکرد نیروهای داوطلب از جمله موضوعات مهمی است که در ایران هنوز کار چندانی در مورد آن انجام نشده است و با توجه به آسیب‌هایی که در این حوزه وجود دارد، به شدت به پژوهش و تحقیق در این زمینه در کشور مورد نیاز است.

او ادامه داد: نیروهای داوطلب افرادی هستند که می‌توانند رابطه دو سویه برقرار کنند، یعنی هم به رشد سازمان مردم نهاد کمک کنند و هم خودشان در بستر کار و فعالیت اجتماعی رشد کنند و آموزش ببینند.

درمان گفت: به نیروهای داوطلب در سازمان‌های خیریه همیشه به چشم نیروهای کار غیر ماهر مجانی نگاه شده و این آسیب بسیار جدی در این حوزه است بنابراین راهکارهایی برای جذب آنان، برنامه‌ریزی برای رشد، ارتقا و آموزش این افراد پیش بینی نشده است و اساسا نظام مدیریتی برای آنان در نظرگرفته نشده است. ‌ آسیب شناسی فعالیت کار داوطلبانه در ایران تاکنون انجام نشده است و این برای اولین بار است که چنین موضوعی در کشور مطرح و به صورت علمی بررسی می‌شود.

به گفته درمان شرکت در این نشست که از ساعت 15:30 تا 19 فردا 26 بهمن ماه در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی، پلاک 175، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران، طبقه8 برگزار می شود برای همه علاقمندان آزاد است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *