1- شناسایی شخصیت های خیراندیش، انسان مدار، فرهنگ ور، خوشنام و شهره در فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، تولیدی، فرهنگی ، علمی هنری و خدمات مردمی.

2- شناسایی موارد و مشکلاتی که زمینه ساز فقر فرهنگی و به تبع آن فقر اقتصادی واجتماعی می شود به قصد ریشه یابی، چاره جویی و برنامه ریزی برای حل آن ها از طریق مشارکت های فکری و مدیریتی

جذب حمایت های مالی و امکانات اجرایی علاقمندان و مسئولین.

3- شناسایی استعدادها و ایده های تازه وخلاق در دانش آموزان مناطق محروم از طریق برگزاری مسابقه انتخاب ایده های برتر با هدف شناسایی وحمایت از جوانان و دانش آموزان مستعد و خلّا ق.

4- بیان و ترویج فلسفه و اهداف جامعه یاوری فرهنگی از طریق وب سایت، انتشار بروشور، بولتن، نشریه، خبرنامه در مجامع و جلسات به نیت اصحاب اندیشه به ویژه خیّرین وشخصیت های علمی و اجتماعی .

5- برنامه ریزی برای برگزاری مراسم مختلف از جمله :

   1-5- برگزاری همایش های جامعه یاوَری به منظور ارائه گزارش فعالیت ها و جذب اعضای جدید.

   2-5- برگزاری کمپین های یاوری،با توجه به موضوع کمپین یاوران می توانند مبالغ هدیه خود را تقدیم نمایند. مانند: عیدی من، افطار بیست، دوباره می سازمت وطن و…

   3-5- برگزاری کنسرت ها و برنامه های مختلف موسیقی

   4-5- برگزاری شب شعر با حضوراستادان صاحب نام در عرصه شعر و ادب.

   5-5- برگزاری یادواره شخصیت های صاحب نام ادبی، علمی، هنری ، اجتماعی، فرهنگی وخیّرین و خدمت گزاران برجسته جامعه .

   6-5- برگزاری جلسات سخنرانی پیرامون مسائل مهم و آموزنده فرهنگی ، اجتماعی و علمی.

6- ایجاد فضاهای آموزشی و فرهنگی اعم از مدرسه ، خوابگاه ، هنرستان ، هنرکده، کتابخانه ، فرهنگسرا، سالنهای چند منظوره به منظورتسهیل امکانات آموزشی و دسترسی همگان به تعلیم و تربیت با همکاری و همیاری ادارات آموزش و پرورش وسازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور.

7- تجهیز کتابخانه های مدارس مناطق محروم با کتب مختلف علمی ، آموزشی ، ادبی ، هنری، دینی و . . . با هدف ترغیب دانش آموزان به مطالعه و کتابخوانی .

8- تجهیز مدارس احداث شده در مناطق محروم و در صورت امکان سایر مدارس نیازمند به رایانه و اتصال آنها به شبکه ارتباطات جهانی.

9- برقراری روابط مستمر و سازنده و همکاری با سایر سازمان ها و موسسات خیریه با اهدافی مشترک و هماهنگ جهت توسعه خدمات خیرخواهانه وهمه جانبه به محرومان .

10- ایجاد مراکز اشتغال و راه اندازی پروژه های کارآفرینی جهت اشتغال بکار جوانان و اقشار نیازمند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *