طرح با من بخوان برای 2000 دانش آموز کلاس اول در 11مدرسه زاهدان آغاز به کار کرد و نخستین دوره کارگاه های آموزشی در 15 و 16 آذرماه 1394 با حضور 80 نفراز آموزگاران، مدیران و مسئولین آموزش و پرورش در زاهدان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جامعه یاوری فرهنگی، در این کارگاه های آموزشی خانم سپیده آرمین کارشناس موسسه و مسئول طرح با من بخوان در زاهدان و زابل به همراه خانم ها مهتاب مقدم، فرشته دباغ، سارا یوسف پور، کارشناسان موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان کارگاهی دو روزه را با موضوع آشنایی با ادبیات کودک، شناخت کتاب های با کیفیت و عناصر داستان و شیوه های بلند خوانی برای کودک با هدف تقویت مهار ت ها ی دیداری، شنیداری، گفتاری و نوشتاری،عادت به مطالعه و… برگزار کردند.

در کنار این کارگاه ها که همزمان برای دو گروه از آموزگاران برگزار می شد، کارشناسان کارگاه های آموزش آواورزی و الفبا ورزی را برای تقویت مهارت های پایه سواد دانش آموزان کلاس اول برگزار می کردند. در کارگاه های آواورزی و الفبا ورزی آموزگاران با شیوه های خلاق و نوین آموزش درست خواندن و شنیدن آشنا شدند.

این طرح با توجه به پایین بودن سطح سواد کودکان و دو زبانه بودن آن ها بسیار مورد استقبال آموزگاران قرار گرفت. آواورزی و الفباورزی به معلمان روش هایی را آموزش داد تا با ایجاد فضایی همراه با داستان و شعر خوانی و درست ادا کردن واژه ها کودکان را با فارسی معیار آشنا کنند.

در پایان این کارگاه ها، کیسه های کتاب های با کیفیت همراه با دستنامه ها و بسته های آموزشی آوا ورزی و الفباورزی به آموزگاران هر کلاس اهدا شد تا در اختیار دانش آموزان بگذارند.

در روز آخرکارگاه ها آقای نخعی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از کارگاه ها بازدید و با ابراز خشنودی از این طرح، خواهان تداوم برنامه با من بخوان در استان سیستان و بلوچستان شد.

در ادامه گزارش تصویری این کارگاه را ببینید:

 

 

3z

 

2z

 

4z

 

1z

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *