گزارش سفرافتتاحیه استان خراسان رضوی

مدارس کیانا (چشمه شور) – کریم (طرقبه)

1392/3/4

نام همراهان:

1-    سرکارخانم زهرا گوهربار

2-    آقای مهندس عباس چنگیزی آشتیانی

3-    خانم حوریه نوری منظر

4-    آقای حسین نصراللهی

5-    خانم سارا حیدری نامی

6-    آقای محمد خوانساری

7-    آقای دکتر بهیار سلیمانی

8-    آقای مهدی ایرانی

9-    آقای اصغر حیدری منفرد

شنبه 92/3/4

    ساعت : 5:50 صبح پرواز به سمت مشهد مقدس با پرواز شماره 1067  شرکت هواپیمایی ماهان که با یک ساعت تاخیر انجام شد. در فرودگاه مشهد آقای مهندس هاشمی­نسب مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان به همراه آقای علیزاده و آقای هنرمند و یاور گرامی آقای حاج علی اکبرعرب زاده به استقبال گروه آمده بودند.

    در ساعت 8:50 مستقیماً به سمت روستای چشمه­شور از توابع شهرستان سرخس حرکت نمودیم و در ساعت 11:45 به مدرسه کیانا که بانی آقای مهندس عباس چنگیزی آشتیانی میباشند رسیدیم و با استقبال گرم اهالی روستا و دانش­آموزان قرار گرفتیم.

بعد از بازدید مدرسه در محل حسینیه روستا تجمع نمودیم و آقای حیدری به شرح مختصری که شکل­گیری جامعه یاوری و روند کارهای آن به سمع حاضران رساندند و سپس با اهدای یک دستگاه کامپیوتر برای مدرسه و توزیع لباس دانش­آموزان و کت و شلوار معلمین که همگی از طرف بانی محترم جناب آقای مهندس چنگیزی آشتیانی تدارک دیده شده بود به توزیع لوح های سپاس و چند جلد کتاب از طرف یاوری به مسئولین مربوطه در ساعت 13:15 بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر محل را برای صرف ناهار ترک نمودیم.

      ساعت 15:40- 15:00 صرف ناهار و حرکت به سمت طرقبه و افتتاح دبستان پسرانه کریم.

      ساعت 17:00 افتتاح مدرسه کریم پروژه شماره 712 یاوری

بانی زنده یاد آقای کریم عظیمی نژادیان و خانم شادروان رفیعه عظیمی نژادیان

که سرکارخانم سارا حیدری نامی به نمایندگی از طرف خانواده عظیمی نژادیان در مراسم افتتاح حضور داشتند. این خانواده مقیم آلمان می باشند و از طریق یاور ارجمندمان جناب آقای حسین نصراللهی باجامعه یاوری آشنا شدند.

مدرسه کریم در محله حصار گلستان طرقبه با بنایی زیبا به مساحت زیربنای 1000مترمربع بنا گردیده و دارای 10 کلاس درس و دو سالن بزرگ و اطاق مدیریت با تأسیسات شوفاژ و کولر مجهز می باشد. ساختمان سرایداری در 47مترمربع و موتورخانه هرکدام مستقلاً ساخته شود، سرویس بهداشتی با 7 چشمه ایرانی و یک چشمه فرنگی ساخته گردیده است. حیاط مدرسه نیز آسفالت گردیده بود- تنها یک دیوار مدرسه با ساختمان همسایه مجاور هنوز ساخته نشده بود که آن را نیز آقای نصراللهی قول مساعد ساخت آن را دادند.

گروه بعد از مورد استقبال قرار گرفتن توسط دانش آموزان حاضر در حیاط مدرسه و قطع نمودن روبان افتتاحیه توسط خانم حیدری نامی در یکی از سالن ها تجمع و در برنامه های افتتاحیه که توسط مدیر مدرسه تدارک دیده شده بود شرکت نمودند. در این مراسم آقای اصغرحیدری منفرد به نمایندگی از طرف جامعه یاوری به بیان مطالبی پیرامون معرفی جامعه یاوری و بنیانگذار آن زنده یاد کاشانی پرداختند و با اجرای دکلمه یکی از سروده های ایشان تمام حاضرین را به وجد در آوردند.

سپس از آقای نصراللهی نیز خواسته شد تا توضیحاتی پیرامون نحوه آشنایی و نوع ارتباط خانواده محترم عظیمی نژادیان و جامعه یاوری برای حاضرین ارائه نمایند. در پایان ضمن بازدید از تمامی کلاس ها و بیان نیاز کلاس های مدرسه به دیتا پروژکتور و تخته هوشمند از طرف آقای مهندس هاشمی نسب سرکار خانم حیدری نامی نیز قول مساعد دادند که باخانواده عظیمی نژادیان صحبت خواهند کرد و انشاءا… کمک لازم را خواهند نمود.

   بعد از ترک مدرسه درساعت 19:00 گروه برای صرف شام و سپس زیارت تربت حضرت ثامن الحجج عازم و در ساعت 23:30 عازم تهران گردیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *