متاسفانه با خبر شدیم که دکتر فاطمه عقیلی از یاوران قدیمی جامعه یاوری و همسر دکتر مهدی نواب‌پور (عضو هیات امنای جامعه یاوری) پس از یک دوره سخت بیماری در روز 10تیرماه دار فانی را وداع گفتند.

دکتر عقیلی که از یاوران پرتلاش جامعه یاوری فرهنگی بود، از اولین سال‌های شکل‌گیری این موسسه به همراه زنده یاد مجتبی کاشانی برای محرومیت‌زدایی آموزشی از مناطق دور افتاده کشور تلاش می‌کرد.

ایشان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه پی‌بادی آمریکا به ایران بازگشته و به استخدام آموزش و پرورش درآمد. سپس به تدریس و پژوهش در دانشگاه‌های ابوریحان و علامه طباطبایی تهران پرداخت و از مردادماه سال۱۳۷۰ عضو هیات علمی دانشگاه یزد شد و تا پایان فعالیت حرفه‌ای خود، در این دانشگاه حضور داشت.

دکتر عقیلی همچنین از اولین کسانی بود که بر اهمیت مدرسه‌یاری در کنار مدرسه‌سازی در جامعه یاوری فرهنگی تاکید کرد و با برگزاری دوره‌های مدیریت آموزشی برای معلمان و مدیران آموزش و پرورش استان خراسان به ترویج دانش و مهارت‌های روز دنیا در مناطق محروم پرداخت.

مراسم تشییع و تدفین دکتر عقیلی صبح جمعه ۱۱ تیرماه انجام شد و مراسم ترحیم ایشان روز یکشنه 13تیرماه ساعت ۱۸:۳۰ بر آرامگاه ایشان در یزد برگزار خواهد شد.

روحشان شاد و یادشان ماندگار

تصاویر دانشگاه یزد از مراسم خاکسپاری دکتر عقیلی را اینجا ببینید.

 

 

IMG 0254

 

69

دکتر عقیلی و دکتر نواب‌پور در شهریور 1394 میزبان اعضای هیات مدیره جامعه یاوری بودند

 

Untitled22

دکتر عقیلی، دکتر نواب‌پور و دختر گرامی‌شان نگار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *